نخستین فصل نامه تخصصی «موسیقی اصفهان» به سردبیری اکبر یاوریان رونمایی شد


 4 آذر 1396- 09:38 خبرگزاری ایمنا
به گزارش خبرنگار ایمنا، روز گذشته، جمعه ۳ آذر ماه مراسم رونمایی از نخستین گاهنامه موسیقی اصفهان به همت سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری و مدیریت هنرسرای خورشید و همچنین جمعی از هنرمندان موسیقی دوست اصفهانی در هنرسرای خورشید برگزار شد.

 این مراسم با حضور سید فرید قاسمی و همچنین اکبر یاوریان هنرمند موسیقی شناس برجسته و در غیبت حسین علیزاده که قرار بود در این مراسم حاضر شود برگزار شد..

این مراسم شامل دو بخش بود: بخش نخست رونمایی از نخستین مجله تخصصی موسیقی اصفهان و همچنین معرفی ارکستر دیبا، که ارکستر تازه تاسیس بسیار حرفه ای اصفهان و متشکل از جوان های موسیقی شهرمان است. 

در ابتدای مراسم فرید قاسمی با دعوت مجری برنامه روی صحنه آمد.

او گفت: «من به دعوت دوست عزیزم، سردبیر محترم این مجله، اکبر یاوریان به اصفهان آمدم. استاد یاوریان ذوالفنون است و در چندین عرصه هنری مرتبه بالایی دارد. ایشان محقق خود ساخته ای است که با جهد شخصی و به قیمت چشم پوشی از همه آسایش های زندگی معمول به این مقام رسیده است.

او ادامه داد: اکبر یاوریان پژوهشگری نابرخوردار است که پله ای و با جنم شخصی به این مقام رسیده است و باید قدرش را دانست و البته در کنار تشکر از او از خانواده اش که او را در این راه پر مشغله همراهی کردند تشکر کرد.

این نویسنده و پژوهشگر افزود: «از ابتدای تاریخ نشر و مطبوعات در ایران، اصفهان و موسیقی در صحنه حضوری چشمگیر داشته اند. ما در اولین شماره روزنامه منتشر شده در کشور از اصفهان خبر داشتیم و در اولین شماره مجله های منتشر شده در ایران خبر از اجرای کنسرت چاپ شده است. من انتشار این گاهنامه را به تمامی عزیزان تبریک عرض می کنم و برای اهالی آن آرزوی موفقیت دارم».

آیین رونمایی از نخستین فصل نامه تخصصی «موسیقی اصفهان»-سردبیر: اکبر یاوریانبه اطلاع عزیزان می‌رساند با خبر شدیم در برنامه‌ی رونمایی از نشریه‌ی "موسیقی اصفهان"  استاد حسین علیزاده به علت سفری که برایشان پیش آمده،حضور نخواهند داشت.باری برنامه‌ی رونمایی با حضور دیگر مهمانان برگزار خواهد شد.
سپاس از یکایک شما

آیین تجلیل از ۲ نویسنده و پژوهشگر حوزۀ کتاب و هنر (محمدرضا آریانفر و اکبر یاوریان)

23 آبان 1396 - 15:22  خبرگزاری ایمنا
مراسم تجلیل از محمدرضا آریانفر و اکبر یاوریان، دو تن از نویسندگان و پژوهشگران حوزۀ هنر، ۲۴ آبان ماه در موسسۀ فرهنگی هنری بسته نگار برگزار می‌شود.
به گزارش ایمنا، ۲۴ آبان ماه را روز کتاب و کتاب‌خوانی نامیده‌اند و موسسۀ فرهنگی هنری بسته‌نگار به مناسبت این روز، در نظر دارد از دو تن از فعالان حوزۀ کتاب و هنر قدردانی کند.

در همین راستا، آیین تجلیل از محمدرضا آریانفر، داستان و نمایشنامه نویس و اکبر یاوریان، محقق و پژوهشگر حوزۀ موسیقی در محل این موسسه برگزار می‌شود.

گفتنی است، غلامرضا خوشحال‌پور پیشکسوت نقالی نیز، نقل مناسبتی شاهنامه را در این مراسم اجرا می‌کند.

علاقمندان برای شرکت در این آیین می‌توانند چهارشنبه ۲۴ آبان ماه، رأس ساعت ۲۰:۰۰ به سالن اجتماعات موسسۀ فرهنگی هنری بسته‌نگار واقع در خانه اصفهان، خیابان گلخانه، سه راه ماه فرخی، جنب بانک ملت مراجعه کنند.
برای دیدن تصاویر کلیک کنید.


پژوهشی درباره عدد نمادین چهل (نامزد کتاب سال 1395)-اکبر یاوریان

ایبنا - معرفی آثار راه یافته به مرحله دوم کتاب سال-تاریخ انتشار : شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت
کتاب «پژوهشی درباره عدد نمادین چهل»، پژوهش و تألیف  اکبر یاوریان به مرحله نهایی کتاب سال 1395کشور راه یافت و نامزد کتاب سال شد.

۱۴:۲۷

ورود یا عضویت

برای دانلود فیلم های آموزشی و عضو شدن در انجمن موسیقی سایت نیاز است تا فرم عضویت را تکمیل کنید :

مشاوره(ارسال پرسش)

سعی ما بر آن است که برای سوال های متنوع و مختلف شما در زمینه ی موسیقی، اعم از تاریخ موسیقی، تئوری موسیقی، ردیف و ردیف شناسی، انتخاب ساز، نحوه ی شروع آموزش و... پاسخ رضایت بخشی ارائه کرده و در این راه به شما عزیزان کمک نماییم. برای این مقصود علاوه بر تماس و رابطه ی مستقیم با استاد یاوریان، از دیگر موسیقی دانان و پژوهندگان برگزیده ی کشورمان نیز بهره خواهیم برد و در صورت لزوم از منابع مکتوب استفاده کرده و یا منبع مورد نظر را به شما معرفی خواهیم کرد. همکاری و همیاری با علاقه مندان مهم ترین موردی است که از طرف استاد یاوریان به ما توصیه شده است. ما هم در این راستا از شما سروران گرامی درخواست راهنمایی و همکاری داریم. برای این منظور فرم زیر ارائه شده تا شما همراهان مهربان سئوال ها و یا پیشنهادهای خود را با ما در میان بگذارید:

فرم مشاوره (ارسال پرسش)

عضویت در خبرنامه

این سایت با مطالب ویژه و پیوست های قابل دانلود بروز می شود. با عضویت در خبرنامه، سعی بر این است که شما را از هر بروز رسانی آگاه کنیم :