نخستین فصل نامه تخصصی «موسیقی اصفهان» به سردبیری اکبر یاوریان رونمایی شد


 4 آذر 1396- 09:38 خبرگزاری ایمنا
به گزارش خبرنگار ایمنا، روز گذشته، جمعه ۳ آذر ماه مراسم رونمایی از نخستین گاهنامه موسیقی اصفهان به همت سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری و مدیریت هنرسرای خورشید و همچنین جمعی از هنرمندان موسیقی دوست اصفهانی در هنرسرای خورشید برگزار شد.

 این مراسم با حضور سید فرید قاسمی و همچنین اکبر یاوریان هنرمند موسیقی شناس برجسته و در غیبت حسین علیزاده که قرار بود در این مراسم حاضر شود برگزار شد..

این مراسم شامل دو بخش بود: بخش نخست رونمایی از نخستین مجله تخصصی موسیقی اصفهان و همچنین معرفی ارکستر دیبا، که ارکستر تازه تاسیس بسیار حرفه ای اصفهان و متشکل از جوان های موسیقی شهرمان است. 

در ابتدای مراسم فرید قاسمی با دعوت مجری برنامه روی صحنه آمد.

او گفت: «من به دعوت دوست عزیزم، سردبیر محترم این مجله، اکبر یاوریان به اصفهان آمدم. استاد یاوریان ذوالفنون است و در چندین عرصه هنری مرتبه بالایی دارد. ایشان محقق خود ساخته ای است که با جهد شخصی و به قیمت چشم پوشی از همه آسایش های زندگی معمول به این مقام رسیده است.

او ادامه داد: اکبر یاوریان پژوهشگری نابرخوردار است که پله ای و با جنم شخصی به این مقام رسیده است و باید قدرش را دانست و البته در کنار تشکر از او از خانواده اش که او را در این راه پر مشغله همراهی کردند تشکر کرد.

این نویسنده و پژوهشگر افزود: «از ابتدای تاریخ نشر و مطبوعات در ایران، اصفهان و موسیقی در صحنه حضوری چشمگیر داشته اند. ما در اولین شماره روزنامه منتشر شده در کشور از اصفهان خبر داشتیم و در اولین شماره مجله های منتشر شده در ایران خبر از اجرای کنسرت چاپ شده است. من انتشار این گاهنامه را به تمامی عزیزان تبریک عرض می کنم و برای اهالی آن آرزوی موفقیت دارم».

 در پایان اکبر یاوریان سردبیر مجله موسیقی هم به روی صحنه آمد و آیین چهره گشایی از مجله را به همراه فرید قاسمی به انجام رساند و فرید قاسمی به علت سفر مراسم را ترک کرد.

سپس اکبر یاوریان در پشت تریبون قرار گرفت و امروز را یکی از بهترین روزهای زندگی اش خواند و از تمامی اهالی موسیقی، موسیقی دوستان و اهالی قلم اصفهان استمداد خواست و برای انسجام و ادامه فعالیت این گاهنامه ابراز امیدواری کرد.

پس از آن پیام تصویری حسین علیزاده، که یکی از مدعوین مراسم بود و به دلایلی موفق به حضور در مراسم نشده بود برای حضار پخش شد. او در پیام تصویری اش اصفهان را یکی از برجسته ترین شهرهای ایران نامید و بیان کرد که با وجود رونق در صنعت توریسم در اصفهان خوب است که موسیقی این شهر نیز به علاقمندانش شناسانده شود.

در ادامه، گروه موسیقی سنتی «بهار» متشکل از سه نوازنده نی، تار و تنبک به اجرای یک قطعه بی کلام پرداختند.

در پایان مراسم قربانی مدیریت هنرسرای خورشید با حضور در پشت تریبون از حضور مهمان ها تشکر کرد و در باب شکل گیری این مجله صحبت کرد. او در پایان ضمن درخواست از مردم برای همکاری و حمایت از حرکت های فرهنگی در سطح استان آرزو کرد به زودی شرایطی فراهم شود که این گاهنامه به فصلنامه تغییر نام پیدا کند و مشتریان ثابت خود را داشته باشد./

  

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ورود یا عضویت

برای دانلود فیلم های آموزشی و عضو شدن در انجمن موسیقی سایت نیاز است تا فرم عضویت را تکمیل کنید :

مشاوره(ارسال پرسش)

سعی ما بر آن است که برای سوال های متنوع و مختلف شما در زمینه ی موسیقی، اعم از تاریخ موسیقی، تئوری موسیقی، ردیف و ردیف شناسی، انتخاب ساز، نحوه ی شروع آموزش و... پاسخ رضایت بخشی ارائه کرده و در این راه به شما عزیزان کمک نماییم. برای این مقصود علاوه بر تماس و رابطه ی مستقیم با استاد یاوریان، از دیگر موسیقی دانان و پژوهندگان برگزیده ی کشورمان نیز بهره خواهیم برد و در صورت لزوم از منابع مکتوب استفاده کرده و یا منبع مورد نظر را به شما معرفی خواهیم کرد. همکاری و همیاری با علاقه مندان مهم ترین موردی است که از طرف استاد یاوریان به ما توصیه شده است. ما هم در این راستا از شما سروران گرامی درخواست راهنمایی و همکاری داریم. برای این منظور فرم زیر ارائه شده تا شما همراهان مهربان سئوال ها و یا پیشنهادهای خود را با ما در میان بگذارید:

فرم مشاوره (ارسال پرسش)

عضویت در خبرنامه

این سایت با مطالب ویژه و پیوست های قابل دانلود بروز می شود. با عضویت در خبرنامه، سعی بر این است که شما را از هر بروز رسانی آگاه کنیم :